Aktuální projekt

1Aktuálně se naše společnost plně soustředí na podporu svých zaměstnanců s těžkými životními osudy. V rámci fondu M2C Foundation společnost zavedla podpůrný projekt M2C Lidem. Tento projekt podporuje především naše zaměstnance a jejich znevýhodněné děti.

V roce 2019 podporujeme malého Alexe.

Alex se narodil v roce 2010, měl téměř 5 kilo a měl se čile k světu. Po nějaké době se ale jeho vývoj zastavil, začal mít problémy s řečí a byl velmi neklidný a trpěl nespavostí. Jeho hyperaktivita se postupně stávala neúnosnou a nemohl zůstat ani chvíli sám, aby si neublížil. Jeho rodiče, kteří oba pracují v M2C, si zařídili směny tak, aby s ním vždy byl někdo doma. Poté se dozvěděli konečně diagnózu – Alex má nevyléčitelný dětský autismus s mentální retardací. Nyní Alex navštěvuje speciální základní školu, kde mu pomáhá speciálně školená asistentka a daří se mu pomalu zvládat například i výlety, i když je to pro rodiče velmi náročné.

Alexovi i jeho rodičům držíme moc palce a doufáme, že vybrané peníze mu alespoň trochu v boji s touto nemocí pomohou a udělají radost. V letošním roce plánujeme ještě více akcí zaměřených na získání prostředků, které budeme rodině průběžně předávat.

 

 

 

Realizace MPresent s.r.o.: e-learning, tvorba www stránek, redakční systém.